O autorze
Grzegorz Grzybek: Na co dzień realizuję się w pracy z zespołem agencji Gogler. Od początku istnienia natemat.pl piszę o jakości polskich miast, markach miast i marce Polski. Już przeszło ponad 300 tekstów. Najnowsze teksty powstają we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. Dziękuję, że je czasami czytacie :) g.grzybek@gogler.pl www.citybranding.blog.pl

Ebay i InPost razem? Komentarz Rafała Brzoski

Twórca innowacyjnych polskich paczkomatów Rafał Brzoska.
Twórca innowacyjnych polskich paczkomatów Rafał Brzoska. Facebook, Rafał Brzoska
Właściciel jednej z najbardziej innowacyjnych polskich firm komentuje swoje zdjęcie na Facebooku podpisane: "Here it is:) jest mega plan na UK i cała Europe".


Pewnie nie tylko mnie zaintrygowało selfie polskiego biznesmena, który od lat gra na nosie Poczcie Polskiej . Gdy zobaczyłem zdjęcie, wysłałem Panu Brzosce email z pytaniem: "Kiedy wraca Pan do Polski z dobrymi wiadomościami?". Oto odpowiedź:

"Zintegrowaliśmy strony www w Wielkiej Brytanii (inpostdirect.co.uk) zarówno z eBay, jak i z Amazon. To jest rozwiązanie dedykowane e-sklepom, które oferują swoje produkty na obu platformach. Warto zauważyć, że sam eBay obsługuje rocznie w Wielkiej Brytanii ponad 200 mln paczek rocznie, a ostatnio deklarował chęć rozszerzenia form dostawy na Wyspach o sieci click&collect. Dlatego opcja dostawy do ponad 1000 Paczkomatów InPost w UK byłaby naturalnym ruchem i doskonałym uzupełnieniem formy dostawy dla milionów Brytyjczyków kupujących online na eBay. Dokładnie tak, jak nasza współpraca z Allegro w Polsce czy Banzai we Włoszech. Rozpoczynamy pilne prace nad dołączeniem naszej sieci do sieci Click &collect Ebay. Rafał Brzoska - prezes zarządu Grupa Integer.pl"

O komentarz do wydarzenia poprosiłem Karolinę Błauciak, redaktor naczelną serwisu rynek-pocztowy.pl:

"Integracja platform Ebay i Amazona z siecią paczkomatów działających w UK to świetna informacja dla Inpost. Rozpoczęcie współpracy z tak znaczącymi graczami na tym rynku jest oznaką zaufania do polskiej firmy i jej rozwiązań. Sądzę,że marka Inpost jest na dobrej drodze do zdobycia międzynarodowego uznania i rozpoznawalności. Lata inwestowania opłaciły się, Inpost buduje sukcesywnie swoją sieć na całym świecie i widac, że świetnie im to wychodzi."To nie koniec niespodzianek polskiego przedsiębiorcy. Ostatnio Brzoska zapewniał w rozmowie z serwisem portalspożywczy.pl, że ma już partnera do rozwoju paczkomatów spożywczych "lodomatów". Rozwiązanie, które zaproponujemy, nie funkcjonuje nigdzie na świecie, a umożliwi klientom masowe korzystanie z wygodnej opcji odbioru zakupów - powiedział prezes grupy Integer.

Paczkomaty InPost działają na 5 kontynentach. Między innymi w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Irlandii, Islandii, Litwie, Łotwie, Estonii, Rosji, Czechach, Słowacji, Kolumbii, Kanadzie, Australii, Arabii Saudyjskiej i Malezji. Na całym świecie funkcjonuje ponad 4000 polskich Paczkomatów. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Grzegorz Grzybek
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...