O autorze
Grzegorz Grzybek: Na co dzień realizuję się w pracy z zespołem agencji Gogler. Od początku istnienia natemat.pl piszę o jakości polskich miast, markach miast i marce Polski. Już przeszło ponad 300 tekstów. Najnowsze teksty powstają we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. Dziękuję, że je czasami czytacie :) g.grzybek@gogler.pl www.citybranding.blog.pl

Dziś poniedziałek. Wiesz już jak spędzisz weekend? Przedstawiam moje 5 najbardziej niezwykłych noclegów w Polsce.

Grzegorz Grzybek - bloger natemat.pl
Grzegorz Grzybek - bloger natemat.pl gg
Najbardziej niezwykły nocleg nie będzie historią o wygodzie i ekskluzywności. To ranking bez pierwszego miejsca. Przez 90 dni szukałem w Polsce noclegów, które jak dobra przyprawa, potrafią podkreślić smak potrawy - miejsca do którego podróżujemy. Oto pięć hoteli i pensjonatów, które są świetnym kontekstem dla wypoczynku i opowiadają o miejscu, w którym się znajdują, więcej niż konkurencja.

Najbardziej niezwykły nocleg - SCHRONISKO GÓRSKIE PTTK W DOLINIE PIĘCIU STAWÓW, BUKOWINA TATRZAŃSKA www.piecstawow.pl

Do tego "hotelu" nie możesz sobie po prostu wejść. Żeby spać w tutejszym ośmioosobowym pokoju, musisz na to zasłużyć.Jak? Wystarczy, że pokonasz prowadzący tutaj szlak. Możesz go pokonać wyłącznie pieszo. Na wysokości 1670 m.n.p.m. Twoim oczom ukaże się Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów. Jeśli marzyliście o ujrzeniu świata pięknego niczym bajka lub sen, to ten nocleg spełni Wasze marzenie. Na zakwasy dostaniecie tutaj zimne piwo, a na pusty brzuch pyszny żurek z kiełbasą.

Najbardziej niezwykły nocleg - HOTEL MIKOŁAJKI NA PTASIEJ WYSPIE, MIKOŁAJKI www.hotelmikolajki.pl

Nie, nie mam na myśli Hotelu Gołębiewski. Zaczynam od tych słów, bo wszyscy, którym opowiadałem o tym zestawieniu, zaraz pytali o pana Gołębiewskiego - słynącego z budowy hoteli wielkich i ładnych jak tankowiec. Hotel Mikołajki na Ptasiej Wyspie, oferuje ekskluzywny klimat. Pokoje to raczej banalna elegancja, ale za to koncepcja hotelu na wyspie to już zupełnie inna bajka. Piękny widok z okna na jezioro, SPA, jachty zacumowane w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu, a wszystko jak w reklamie "oblane smaczną, mleczną czekoladą" - po prostu klimatem Mazur w wersji Premium. Rozpływa się w ustach! ;)


Najbardziej niezwykły nocleg - SZKLANY ZAMEK, OSŁONINO www.szklanyzamek.pl

Mniej więcej pięćdziesiąt kilometrów od Stoczni Gdańskiej znajduje się Szklany Zamek. "SZ ma widok na morze z 14 ze swoich 17 okien, ugości Cię nawet jak nie masz pieniędzy i jeszcze nakarmi, jest położony nad jedynym fragmentem polskiego wybrzeża Bałtyku, gdzie ujrzysz słońce nad wodą" - to tylko kilka z siedemnastu powodów, by odwiedzić to miejsce. Pozostałe znajdziesz na stronie www.szklanyzamek.pl Polska jest na świecie symbolem wolności. Potwierdzają to badania. To miejsce wydaje się być owocem tej wolności. Obrazem tego jak współcześnie owe poczucie wolności ewaluowało.

Najbardziej niezwykły nocleg - W DRZEWACH, NAŁĘCZÓW www.wdrzewach.pl

Nie żyjemy w USA, więc pewnie mało kto, będąc dzieckiem, spędzał weekendy w przydomowym domku na drzewie. W latach 90-tych nie brakowało amerykańskich filmów, których bohaterowie tam właśnie uciekali przed rzeczywistością - do świata wyobraźni i wielkiej przygody. Do drewnianych domków na drzewach w Nałęczowie, warto uciec przed przygodami codzienności. Szczególnie tymi zawodowymi. Nocleg bardzo rodzinny i prosty, choć niebanalny. Najbardziej ekscytująca wydaje się szansa wejścia na koronę drzewa i obejrzenie lasu z zupełnie niecodziennej perspektywy. Wielu polubi warsztaty z robienia drewnianych mebli przy pomocy pilarek. To miejsce, to nie tylko nocleg. Tutaj dowiecie się wszystkiego o drzewach, drewnie... znajdziecie dla nich w sobie nowy szacunek i być może przekażecie go swoim dzieciakom.

Najbardziej niezwykły nocleg - GLENDORIA CZYLI GLAMPING NA MAZURACH, GLĘDY www.glendoria.pl

Pewnie zauważyliście, że wszystkie noclegi w zestawieniu, to forma ucieczki przed miastem, pracą, hałasem. Glendoria to 40 hektatów łąk i pastwisk, których bramy stanowią lasy i jeziora. Nie wiem czy facet powinien oceniać SPA, ale tutejsze bez wątpienia można nagrodzić za formę. Zabiegi w plenerze, na pomoście, nad jeziorem - leżysz w w żeliwnej wannie i spoglądasz na płynące po niebie chmury. Lokalne ryby i mięso na stole, dodają energii przed nurkowaniem, kajakowaniem czy wycieczkami autem 4x4. Ładnie tu. Możliwość przenocowania w namiocie wyglądającym jak pięciogwiazdkowy hotel, jest bez wątpienia wizytówką tego noclegu.


Czasami zapominamy o tym jak niezwykłe wakacje można spędzić w Polsce. W Tatry zabrałem ze sobą analogowy aparat. Musicie koniecznie choć raz uwolnić się od cyfry! O Smienie 8M przeczytacie w tekście poniżej.

Udanego weekendu,
Grzesiek Grzybek
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...