O autorze
Grzegorz Grzybek: Na co dzień realizuję się w pracy z zespołem agencji Gogler. Od początku istnienia natemat.pl piszę o jakości polskich miast, markach miast i marce Polski. Już przeszło ponad 300 tekstów. Najnowsze teksty powstają we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. Dziękuję, że je czasami czytacie :) g.grzybek@gogler.pl www.citybranding.blog.pl

Orlen wydał majątek na galę "Polacy z werwą". Festiwal próżności celebrytów czy realna pomoc laureatom?

Polacy z werwą to plebiscyt wyróżniający młodych zdolnych w kilku ważnych kategoriach
Polacy z werwą to plebiscyt wyróżniający młodych zdolnych w kilku ważnych kategoriach Fot. mat. prasowy
Miałem okazję być w tym roku na gali "Polacy z werwą" w Operze Narodowej. Dzięki temu zobaczyłem na żywo kilka znanych prezenterek pogody i tłumy walczących o dobre ujęcie fotografów. Jak z punktu widzenia zwykłego człowieka wygląda jedna z największych tego typu imprez w Warszawie?

Gdy jesteś na gali "Polacy z werwą" od wejścia zastanawiasz się czy nie jest to jedna z tych imprez, która zaczyna się i kończy na czerwonym dywanie. Docelowo jest to przecież plebiscyt z siedmioma konkretnymi kategoriami:

- Design i architektura
- Innowacje w biznesie
- Kultura i sztuka
- Medycyna
- Nauka
- Ochrona środowiska
- Sport

Tłumy celebrytów w ładnych sukienkach przychodzą tu, aby - jak rozumiem - zwrócić uwagę masowego odbiorcy na nikomu nieznanych laureatach plebiscytu organizowanego przez polskiego giganta paliwowego. Z nadzieją spoglądałem blisko kwadrans na pracę fotoreporterów. Miałem nadzieję, że zrobią zdjęcie przynajmniej jednej nominowanej osobie. Gdy eleganckie prezenterki i serialowe aktorki błyszczały, zwycięzcy zdawali się być zupełnie niezauważeni. Ok, nie będę naiwnie udawał zaskoczonego. Z drugiej strony, był to - mimo wszystko - przykry widok.

Polacy z werwą - kogo zapamiętam poza Lechem Wałęsą?
Imprezę prowadził niezastąpiony Krzysztof Materna. Poczucie humoru tego człowieka jest warte całą cysternę dobrego paliwa. Jego pozytywna energia udziela się widowni. Gości powitał także Lech Wałęsa. Wyjątkowo czytał z kartki i nie skończyło się to zbyt dobrze. Ale czego nie wybacza się takiej ikonie jak on. Uratowali go słusznie twórcy m.in. wózu wsparcia bezpośredniego PL – 01 CONCEPT - Katarzyna i Wojciech Sokołowscy (zwycięzcy w kategorii Design i architektura).

"Dziękujemy panu Prezydentowi Wałęsie za piękne wystąpienie i kilka błędów, które popełnił w przemówieniu. My jako architekci popełniamy je codziennie i tylko dzięki nim możemy się stale rozwijać."

W pamięci zapadną mi bez wątpienia twórcy polskiego sukcesu w Dolinie Krzemowej Estimote
oraz perowskity zdolnej i charyzmatycznej pani fizyk - Olgi Malinkiewicz. Jej dzieło może w najbliższych latach zrewolucjonizować rynek energetyki odnawialnej na świecie.


Jury III edycji Plebiscytu tytułem „Polaka z werwą” 2015 roku uhonorowało:
· Medycyna: dr n. med.  Michała F. Kamińskiego,
· Nauka: dr hab. Martę Bucholc,
· Ochrona środowiska: Karolinę Gil,
· Design i architektura: Katarzynę i Wojciecha Sokołowskich,
· Innowacje w biznesie:  Jakuba Krzycha,
· Kultura i sztuka: Honoratę Martin,
· Sport: Ewelinę Marcisz.

W trakcie gali "Polacy z werwą" zagrał jazzowy gigant Arturo Sandovala. Towarzyszyła mu orkiestra symfoniczna pod batutą polskiego kolegi Beyonce - Radzimira Dębskiego. Wkrótce imprezę pokaże na swojej antenie Telewizja TVN.

I tak - pomimo całego cyrku związanego z celebrytami - jestem pod wielkim wrażeniem plebiscytu Orlenu. Wiem, że nie wypada chwalić w Polsce nikogo i niczego, ale chwalę. Powiem nawet, że - gdybym miał samochód - tankowałbym go na Orlenie. Dla uzupełnienia dodam (żeby nie było ;)), że na wystawnym bankiecie po imprezie wypiłem szklankę wody. Też smakowała ok.

Grzegorz Grzybek, bloger natemat.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...